Чому Смикається Веко?
Будь-яка людина потрапляв у ситуацію, коли смикається повіка. Чисто фізично зазвичай це пов’язано з тим, що м’яз, розташована близько очного яблука, раптово починає скорочуватися через перенесеного стресу. Але ось зрозуміти, чому смикається повіка, в чому причина даного явища буває непросто.
У такому разі обов’язково необхідно проконсультуватися з неврологом; фахівець допоможе точніше визначити діагноз і призначить лікування.
Але все-таки, чому смикається повіка? Все перераховане вище – лише конкретні приводи, а справжні причини набагато більш серйозні. Це може бути перенесена раніше травма голови або інфекція, яка призвела до захворювання. Іноді до мимовільного скорочення очних м’язів можуть призвести дитячі травми голови, струс мозку, деякі алергічні реакції або менінгіт. Серйозні потрясіння організм забути не може і наслідки можуть виражатися в тому числі і в тому, що смикається повіка.
Життя в шаленому ритмі, відсутність повноцінного режиму роботи і відпочинку, величезні потоки інформації, якими доводиться маніпулювати, перевантаженість ( як фізична, так і емоційна) – все це призводить до того, що сучасна людина нервує все більше і більше. Люди постійно кудись поспішають і поспішають, абсолютно не звертаючи уваги на своє здоров’я. Як правило, коли організм таки не витримує цієї гонки, першими проявами неблагополуччя стають проблеми з нервами. Постійні депресії, нервові зриви, неврози, невмотивована агресія, повна апатія та інші неполадки в психічному здоров’ї можна визначити як «хвороби мегаполісу».
Треба сказати, що частіше смикається верхню повіку, ніж нижня. У разі, якщо тик триває довго, м’язи від постійної напруги можуть і захворіти; якщо смикаються відразу два століття, то біль тільки посилюється.
Як же вплинути на загальну причину нервового тику, тобто перевтома?
перше, абсолютно необхідно зрозуміти, в чому причина стресу і позбавитися від неї. По-друге, як це не банально, відпочиньте. Кращим варіантом буде відпустка на тиждень або дві, в ході якого ви відпочинете, виспіться, збільшивши тривалість сну, і приділіть здоров’ю стільки уваги, скільки воно заслуговує. Не завадить пропити відвар пустирника, відвар ромашки або екстракт валеріанового кореня. Абсолютно необхідно обмежити вживання кави. Сприятливий вплив на нервову систему чинить магній; тому краще постежити за його присутністю в раціоні. Багато магнію міститься в таких продуктах, як горох, риба, банани, шоколад. У випадку, якщо і після відпочинку нервовий тик не проходить, вам абсолютно необхідна консультація лікаря-невролога. Фахівець може визначити справжню причину нервового тику і допоможе вам з ним боротися, призначивши правильне лікування.